Bilgi, Tecrübe ve Yatırım
 

OMEGA KALİBRASYON - OMKA

Omega Kalibrasyon 1999 yılı Eylül ayında basınç, boyut ve terazi kalibrasyonu konularında hizmet vermek için Türk mühendislerince kurulmuş özel bir kalibrasyon laboratuvarıdır. OMEGA Grup şirketlerinin ilki olan OMEGA Kalibrasyon, 2002 yılında OMKA tescilli markası altında hizmetlerini sürdürme kararı almıştır. Yıllar içinde laboratuvar imkanlarını ve personel kapasitesini genişleterek 7 temel SI birimi ile ilgili tüm kalibrasyon hizmetlerini verebilme kabiliyetine ulaşmıştır. Ülkemizde hastane kalibrasyonları konusunda da 2001 yılından bu güne hizmet veren OMKA, 2012 yılında kendi hizmet binasına geçmiş ve çalışmalarını bu merkezden yürütmeye devam etmektedir.

Kalibrasyon laboratuvarı işletmeciliğinin kar odaklı bir faaliyet olamayacağı görüşüyle Ar-Ge, insan kaynağı, alt yapı ve ekipman yatırımlarına aralıksız devam eden OMKA, siz müşterilerinden kazandıklarını yine müşterilerine sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Metroloji konusunda 20 yılı aşkın bilgi birikimi ve güvenilirlikle, ISO/IEC 17025:2005 standardı doğrultusunda hizmetlerine devam eden OMKA, yurt içi ve yurt dışı 3.500 den fazla sanayi ve sağlık işletmesinin yılda 50.000 parçadan fazla ölçüm cihazının kalibrasyon işlemlerini gerçekleştirmekte ve sertifikasyonunu yapmaktadır.
 

"Kalibrasyon laboratuvarı işletmenin ağır bir sorumluluk olduğunun farkındayız. Bildiklerimizle yetinmiyor ve sürekli öğrenmeye devam ediyoruz. Biz, dünya kriterlerine uygun bir kalibrasyon hizmeti vermek için aralıksız çalışıyoruz. Yıllar sonra da güvenilir bir kalibrasyon markasıolmanın gerçek kazancımız olduğuna inanıyoruz"